V času, ki ga živimo, se nehote zazdi, kot bi nad nami zagospodoval mikroskopsko majhen virus, ki se kar ne pusti odgnati ali vsaj udomačiti. In ko bi se kdaj že najraje – utrujeni in naveličani –  prepustili malodušju, se spomnimo, da so težki časi v zgodovini vselej obstajali in da bodo tudi ti naši minili. Opomniti se velja, da se vsak dan po svetu zgodi milijone navdihujočih stvari; nenazadnje se še naprej rojevajo otroci in v vesolju nove zvezde. V glavah ljudi se rojevajo ideje, mnoge med njimi rešujejo življenja ali pa ta naredijo lažja, lepša, zanimivejša.

Rek ‘Na mladih svet stoji’ ni iz trte zvit. Da imajo mladi ogromno dobrih zamisli, so v oktobru pokazale tudi štiri učenke naše šole, in sicer: Dajana Banović, Valentina Bjegojević, Kristina Koštomaj Bizjak in Emina Hadžić. Prijavile so se k projektu ‘Mladim se dogaja’, katerega izvajalec je Javna agencija RS za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije –SPIRIT SLOVENIJA, javna agencija in Slovenski podjetniški sklad. Pod okriljem Šolskega centra Postojna je od 9. 10. do 10. 10. 2020 na naši šoli potekal Podjetniški vikend, kjer so dekleta pridobila osnovna znanja iz sveta podjetništva. Cilj dvodnevnega tabora je bil hkrati usmerjen k spodbujanju razvoja lastne poslovne ideje. Dekleta so si zamislila produkt »e-močeril«, polnilne postaje za mobilne telefone v obliki naše slovite človeške ribice, ki bi hkrati služila namembnosti nudenja konkretnih informacij domačim in tujim obiskovalcem Postojne. Izdelale so tudi prototip, kako bi se ideja utelesila. Vsega vam seveda ne smemo razkriti. Ideja učenk se bo namreč v Podjetniškem inkubatorju Perspektiva Postojna razvijala naprej pod strokovnim vodenjem prof. Uroša Turka in prof. Dolores Keš s Šolskega centra. Dekletom pa že zdaj lahko čestitamo za inovativnost in pogum.

Barbara Oražem Grm, koordinatorica projekta na šoli

Dostopnost