34. Medobčinsko srečanje otroških parlamentov občin Postojna in Pivka

V ponedeljek, 18. 3. 2024, je na naši šoli potekal 34. Medobčinski otroški parlament občin Postojna in Pivka. Osrednja tema parlamenta je bila Duševno zdravje otrok in mladih.
Na Medobčinskem otroškem parlamentu je sodelovalo 19 učencev iz petih šol, in sicer OŠ Miroslava Vilharja Postojna, OŠ Antona Globočnika, OŠ Prestranek, OŠ Pivka in OŠ Košana.
Parlamentarce so nagovorili ravnatelj OŠ Miroslava Vilharja Postojna, g. Gvido Cigale, podžupan Občine Postojna, g. Andrej Berginc, ter sodelavka za družbene zadeve Občine Postojna, ga. Martina Ivanović.
Učenci so predstavili aktivnosti za izboljšanje duševnega zdravja otrok in mladih, ki so jih v tem šolskem letu izvajali po šolah. O temi so nato učenci debatirali po manjših skupinah, nato pa še vsi skupaj. Na koncu so parlamentarci izbrali dva predstavnika vsake šole, ki se bosta v sredo, 27. 3. 2024, udeležila regijskega srečanja otroških parlamentov v Logatcu. Našo šolo bosta zastopali Blažka Petohleb in Iza Mikulčič.

Zapisala:
Lara Brankovič, mentorica šolskega otroškega parlamenta

Dostopnost