Evropski teden zmanjševanja odpadkov, največja evropska pobuda za zmanjševanje odpadkov, je letos v ospredje postavil pomen zmanjševanja ostankov hrane. Ves teden je bil v Postojni zaznamovan z različnimi delavnicami, ki so združile odgovornost do hrane, ustvarjalnost in družinsko povezanost. Aktivnosti so potekale v okviru evropskega projekta Waste Design 2.0.
Zmanjševanje odpadne hrane je izziv, s katerim se sooča ves zahodni svet. V Sloveniji letno zavržemo 78 kg hrane na prebivalca, skoraj polovica vse odpadne hrane pa nastane v gospodinjstvih. Spremembe se tako lahko začnejo prav doma – v domači kuhinji.
Da bi spodbudili razmišljanje izven okvirov, ki temelji na trajnosti in spoštovanju do hrane, so pri urah gospodinjstva na OŠ Miroslava Vilharja in v Družinskem centru Brlog potekale različne kulinarične delavnice. Na njih so otroci in družine raziskovali, kako z majhnimi koraki in premišljenim pristopom zmanjšati količino zavržene hrane. Pri tem so odkrivali možnosti za ponovno uporabo sestavin, ki bi drugače končale v smeteh.
>>Izvedi več