Matematika je velika znanost, čudovit sad ene od najbolj dragocenih sposobnosti človeškega razuma. (D. I. Pisarjev). Na naši šoli spodbujamo učence, da se preizkušajo v različnih disciplinah matematike in sodelujejo na različnih tekmovanjih te vede. Ena izmed njenih vej je tudi logika.

Tekmovanje poteka na treh ravneh, učenci sodelujejo na šolskem tekmovanju, najbolj uspešni se udeležijo regijskega tekmovanja in učenci, ki dosežejo tu največ točk, še državnega tekmovanja. Letos je državno tekmovanje potekalo 12. 11. 2022 na fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Udeležili sta se ga tudi devetošolki Vita Čeč in Lara Kogovšek. Dekleti sta se z logičnimi  izzivi dobro spopadli, saj sta tako Lara kot Vita prejeli srebrno priznanje. Tako sta na našo šolo prinesli dve laskavi nagradi, ki nam bodo še dolgo v ponos.

Čestitke, Lara! Čestitke, Vita!

Dostopnost